Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przewornie

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2024 na terenie Gminy Przeworno

Gminny Ośrodek Pomocy  Społecznej w Przewornie informuje o przystąpieniu do Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”  na rok 2024, Moduł II „Opieka na odległość”.

OPASKA BEZPIECZEŃSTWA Z USŁUGĄ CAŁODOBOWEJ OPIEKI DLA SENIORA W RAMACH PROGRAMU OSŁONOWEGO MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

W ramach programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 na terenie Gminy Przeworno, Moduł II, 15 seniorów z Gminy Przeworno otrzyma za darmo „opaskę bezpieczeństwa”, która będzie połączona z usługą operatora pomocy (24 h na dobę siedem dni w tygodniu). W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą operatora. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmą decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Program adresowany jest do seniorów w wieku 60 lat i więcej mieszkających na terenie Gminy Przeworno, którzy zamieszkują sami lub z członkami rodziny, którzy nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki.

Więcej informacji udzielą pracownicy socjalni GOPS-u w Przewornie, tel: 748102731, 748101326, email: gops@przeworno.pl, lub osobiście w siedzibie Ośrodka – Przeworno,  ul. Kolejowa 4A,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Brzezińska 20-06-2022 10:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Monika Batorowicz 20-06-2022
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Brzezińska 20-06-2022 10:34